Borac i Zlatibor napravili ogroman korak ka polufinalu ABA 2 lige

U prvim četvrtfinalnim mečevima ekipe Borca iz Banjaluke i Zlatibora su ostvarile pobede i tako došle na korak od polufinalu ABA2 lige. Borac je u Morači uz ogromnu neizvesnost savladao ekipu Podgorice rezultatom 90:86(20:19; 27:23; 13:25; 30:19). Nakon poluvremena, Banjalučani su vodili rezultatom 47:42 i već tada je bilo jasno da nas očekuje ozbiljna drama. Ipak, u trećem kvartalu “domaćini” iz Podgorice su četvrtinu dobili sa čak 12 razlike i tako se u poslednjih 10 minuta ušlo sa +7 za ekipu Podgorice. Borac je u četvrtoj četvrtini zaigrao znantno agresivnije i počeo da pogađa neke otvorene šuteve što je rezultiralo sa +11 u ovom kvartalu, za konačnih 90:86. Ekipu iz Banjaluke predvodili su Đorđe Simeunović sa 19, odnosno Hejden Leskolt sa 16 poena. Kod Podgoričana istakao se Miloš Koprivica sa 19 poena i 6 skokova, dok je Vladimir Tomašević ubacio 18.

Image

U drugom meču današnjeg programa Zlatibor Čajetina je savladao ekipu Sparsa rezultatom 79:82(23:22; 21:27; 12:21; 23:12). Ekipa iz Čajetine je kontrolisala utakmicu 30 minuta. Nakon tri četvrtine su imali prednost od 14 poena i činilo se da će rutinski privesti meč kraju. Sparsi su ipak uspeli da se vrate i umalo okrenu čitavu utakmicu, ali nije bilo dovoljno vremena. Kod Sparsa fenomenalan je bio Kenan Kamenjaš sa 21 poenom i 9 uhvaćenih lopti, dok je bivši igrač Partizana, Amar Gegić, ubacio 15 poena. U Zlatiboru se istakao Dragoslav Papić sa 17 poena, odnosno Dušan Kutlešić sa 14.