PSŽ imao mnogo problema, remi Lila – Pregled Lige 1

Parižani “jedva izvukli živu glavu”, Lion i Monako jure Ligu šampiona!

Nakon remija Lila sa Monpeljeom, PSŽ se približava u nastavku trke za titulu.
Ekipa PSŽ-a uspela je danas da upiše pobedu u neverovatnoj utakmici 33. kola Lige 1. Naime prvo poluvreme je proteklo bez golova, činilo se da će tako biti i u drugom poluvremenu. Medjutim Denis Bouanga je u 78. minutu postigao gol, da bi samo minut kasnije Mbape postigao pogodak. Kilijan je u nastavku meča bio precizan iz penala u 87. minutu meča, nakon toga usledio je šok za domaće zbog postignutog gola Romaina Hamoume u drugom minutu nadoknade. Izgledalo je kao da PSŽ neće iskoristiti “kiks” Lila, medjutim u samom kraju meča Ikardi je postigao gol i produžio agoniju u borbi za titulu šampiona Francuske.

Monako je rutinski savladao ekipu Bordoa u gostima sa 3:0 i tako upisao još jednu pobedu, dok je ekipa Liona takodje uspela da u gostima pobedi ekipu Nanta sa 2:1 golovima Memfis Depaja u prvom poluvremenu. Tračak nade se budi kada Nikolas Palois postiže gol u 60. minutu, nažalost ipak će Nant pokušati da u nekom od sledećih mečeva izvuče bodove i nastavi grčevitu borbu za opstanak.