Sinoć smo na programu videli četiri preostala susreta portugalske Premijer lige, čime je kompletirano 28. kolo ovosezonskog šampionata.

Tondela – Nacional 2:1
Žil Visente – Famalikao 0:3
Portimonense – Benfika 1:5
Porto – Vitorija Gimaraješ 1:0

U najzanimljivijem meču kola snage su odmerili Sporting i Belenenseš. Rezlutat je bio 2:2. Nakon uvodnog ispitivanja snaga gosti su vrlo rano došli do prednosti, već u 13′ minutu strelac je bio Kasijera. Do prve velike prilike za gol ekipa Sportinga došla je u 42′ minutu kada je dosudjen jedanaesterac za domaćina. Loptu na belu tačku stavio je Žoao Mario, ali nije uspeo da iskoristi kazneni udarac i svom timu donese izjednačenje, te su gosti na odmor otišli sa golom prednosti. Početak drugog poluvremena doneo nam je dodatnu ofanzivu domaćina, ali i novi šok. U 54′ minutu Kasijera je svojim drugim golom udvostručio prednost gostiju i tako umanjio šanse Sportinga da dodje do pozitivnog rezultata. Konstantni ataci domaćih rezultirali su u 83′ minutu kada je Koates smanjio na 1:2. Da bi u dubokoj nadoknadi vremena nakon još jednog penala u korist domaćina Kabral postavio konačnih 2:2.

Prvi pratilac ekipe Sportinga, Porto na svom terenu sastao se protiv šestoplasirane Vitorije i slavio minimalnim rezultatom 1:0. Strelac za ekipu domaćina bio je Marega u 49′ minutu. Dobru partiju pružila je i ekipa Benfike koja je furioznom igrom stigla do ubedljive pobede nad Portimonenseom. Dva puta pogadjao je Seferović dok su se u listu strelaca takodje upisali Pici, Nunjez i Everton.