Remi Rome i Atalante, Napoli “petardom” srušio Lacio!

Utakmica izmedju Rome i Atalante završena je rezultatom 1:1. Ruslan Malinovski je doveo Atalantu do prednosti u 26. minutu. Ovo je Ukrajincu drugi uzastopni gol, pošto je u prethodnom meču doneo pobedu golom protiv “stare dame”. Izjednačujući pogodak je postigao Brajan Kristante u 75. minutu, sjajnim šutem iz daljine. Utakmica je bila otvorena na obe strane uz veliki broj šuteva na gol i dva crvena kartona.

Petarda na stadionu Maradone! Napoli je krenuo silovito i već je u 7. minutu postigao prednost golom Insinjea “iz penala”, da bi samo pet minuta kasnije Politano udvostručio prednost.
Drugo poluvreme nam je donelo dosta uzbudjenja i čak 5 golova. U 53. minutu sjajni Insinje postiže svoj drugi gol, a u 65. minutu Dris Mertens postiže gol i Napoliju donosi ogromnu prednost. Lacio je golovima Cira Imobilea u 70. i našeg Sergej Milinković-Savića u 74. minutu ublažio ubedljiv poraz, da bi tačku na ovu utakmicu stavio Viktor Osimen golom u 80. minutu.
Ovo je vrlo važna pobeda za Napoli u borbi za mesta koja vode u Ligu šampiona, dok će se gradski rivali boriti za mesta u Ligi Evrope.