Bajern Minhen je iznenađujuće propustio prvu meč loptu!

#1 Majnc 05 – Bajern Minhen ~ (2:1)

Veliko iznenađenje u Opel areni, nakon što je ekipa Majnca slavila protiv Bavaraca. Levandovski je postigao pogodak, ali prekasno. Poljak koji je propustio poslednjih šest takmičarskih utakmica zbog istezanja ligamenata u desnom kolenu, i poput Leona Gorecke, vratio se u početnu postavu, postigao je gol tek u četvrtom minutu nadoknade vremena. Majnc je zasluženo došao do dvostruke prednosti preko Dzonatan Burkarta (3′) i Robin Kvaisona (37′).

#2 Frajburg – Hofenhajm ~ (1:1)

Grifo označava kasno izjednačenje protiv Hofenhajma. Hofenhajm je odigrao dobro gostovanje u Frajburgu, zasluženo jd vodio, ali odluku ostavio iza sebe. Nakon trostruke promene, Frajburg se probudio i dosuđen je penal nakon VAR-a u završnoj fazi meča. Kramarić za 0:1 u 40. minutu, a Vinčenco Grifo za konačnih 1:1 u 81. minutu.

#3 Union Berlin – Verder Bremen ~ (3:1)

Het-trik Joel Pohjanpaloa pokreći Union do provalije Evrope, dok je Verder pretrpeo sedmi uzastopni poraz. Het-trik za finskog reprezentativca, još jednom je gurnuo berlinski klub na izvicu Evrope na tabeli Nemačke Bundeslige. Verderov sedmi uzastopni poraz, ostavlja ih samo jedan pod iznad mesta u plej-ofu za ispadanje sa preostala tri meča.

#4 Volfsburg – Borusija Dortmund ~ (0:2)

U utakmici za plasman u Ligu šampiona, Borusija je dobila sa 2:0 u gostima protiv Volfsburga. Erling Holand je dva puta bio precizan i postavio temelje uspeha za Dortmund. Vukovi i dalje drže treće mesto, jer je ekipa Ajntrahta kiksnula protiv Bajera Leverkuzena!

#5 Bajer 04 Leverkuzen ~ Ajntraht Frankfurt (3:1)

Leon Bejli inspiriše Bajer do pobede! Bejli je postigao jedan, a namestio drugi Lukas Alariu. Momci iz Bajera su “bacali šešire” na teren, zbog trenutne pozicije koja im omogućava učešće u UEFA takmičenja. Frankfurt je trenutno na 4. mestu tabele Bundeslige sa jednim bodom više od Borusije Dortmund. Očekuje nas zanimljiva završnica regularnog dela sezone.

(Photo by THILO SCHMUELGEN/POOL/AFP via Getty Images)