Sent Etjen poklekao, Parižani sigurni, Mbapeu falilo malo do het trika!

U duelu ekipa iz donjeg dela tabele, fudbaleri Bresta slavili su protiv Sent Etjena rezultatom 2:1. Iako su domaći vodili na poluvremenu, izabranici Dal Oglio Olivijera dobrom igrom u nastavku stigli su do preokreta. Prvi gol na susretu postigao je Vahbi Hazri u 11. minutu nakon gledanja VAR-a. Usledila je bolja igra gostiju. Gosti su postigli golove u 66. i 79. minutu, oba pogodka postigao je Šarbonije.

U drugom meču dana, fudbaleri PSŽ-a pokazali su nadmoć i rutinski savladali ekipu Meca. Krajnji rezultat susreta bio je 3:1. Od samog starta videli smo inicijativu gostiju, koji su do prednosti stigli već u 4. minutu. U 16. minutu malo je falilo da prisustvujemo prelepom pogodku Nejmara koji je uputio udarac iz slobodnjaka, ali je lopta prozujala malo pored stative.
Startom drugog poluvremena nismo dugo čekali na uzbudjenje. Posle dobre akcije domaćina Santonc je ispratio sjajan centaršut i rezultat poravnao na 1:1. Prvi strelac Lige 1 Kilijan Mbape pokazao je još jednom svoju dominaciju i postigao gol u 59. minutu za 2:1. Mladi Francuz svoju dobru partiju nije uspeo da kruniše het trikom, pošto je zamenjen u 87. minutu. Tačku na i stavio je Ikardi iz jedanaesterca u poslednjem minutu regularnog dela utakmice.