Panenka Vlahovića, “Petarda” u Bergamu, Inter sve bliži tituli!

Zanimljiv vikend u Seriji A!
Udineze je pobedio Benevento u gostima, i domaćinu napravio problem za opstanak u ligi pošto je Kaljari uspeo da na svom terenu savlada Romu sa 3:2. Očekuje nas neizvesna borba za opstanak!
Ekipa Kaljarija je pokazala da nisu još odustali od Serije A. Golom na samom početku meča u 4. minutu Grk Likojanis sjajno je utrčao u šesnaesterac i uhvatio golmana “na krivoj nozi” i postigao gol. Roma je izjednačila golom Pereza u 27. minutu, ali domaćin je dokazao da ipak nije slučajnost što im je ovo treća pobeda za redom. Marin i Žoao Pedro su postigli golove u 57. i 64. minutu i napravili veliki problem Rimljanima. Federiko Facio je postigao gol u 69. ali ipak gosti nisu uspeli da dodju do izjednačenja.
Na utakmici u Firenci videli smo smo dobru utakmicu i sjajno prvo poluvreme domaćina koje je krunisano golom Dušana Vlahovića iz penala. Nakon odluke VAR-a sudija Davide Masa pokazao je na belu tačku. Vlahović je hladnokrvno izveo penal i čuvenom panenkom bacio Ščensnog u stranu i postigao sjajan gol. Ipak Morata je uspeo da izjednači rezultat na početku drugog poluvremena golom u 46. minutu, ali se rezultat nije menjao do kraja susreta.

Image

Ekipa Intera je sve bliže tituli nakon minimalne pobede protiv Helas Verone na Djuzepe Meaci. Neroazuri došli su do vodjstva u 76. minutu golom Darmiana i tako nastavili niz od četrnaest utakmica bez poraza.
Za finale večeri videli smo sjajnu utakmicu u Bergamu u kom je Atalanta savladala ekipu Siniše Mihajlovića. Malinovski je otvorio utakmicu i postigao gol u 22. minutu, svoj treći uzastopni, da bi ga kasnije ispratili Muriel u 44. iz penala, Frojler i Duvan Zapata u 57. i 59. minutu, a tačku na meč stavio je Mirančuk golom u 73. minutu.