Spektakularan gol za pobedu Sasuola, goleada na Tardiniju u derbiju začelja!

U utakmicama 33. kola Serije A mogli smo da vidimo sjajne utakmice.
Djenova je uspela da izadje kao pobednik u meču protiv Specije i pobegne od “crvene zone”. Djenova je imali više šansi u prvom poluvremenu, Goran Pandev je postigao pogodak u 28. minutu koji je odlukom VAR-a poništen, pa su ekipe otišle na predah bez golova. Djanluka Skamaka je zamenio Pandeva i nije mu mnogo trebalo da se upiše u listu strelaca na ovom meču. Gol je postigao samo nakon 6 minuta provedenih na terenu u 62. minutu. Specija je stvarala dobre šanse, ali Eldor Šomurodov je stavio tačku na ovaj meč svojim pogotkom u 86. minutu.

Na Tardiniju smo videli jako lep meč uz čak 7 golova. Da je Krotone igrao ovako cele sezone zasigurno bi ostao u Seriji A. Magaljan je postigao gol u 14. minutu i otvorio predstojeću seriju golova. Ernani je 15 minuta kasnije uspeo da izjednači, ali neverovatni napadač Krotonea Simi postigao je gol u 42. minutu a potom i Una u prvom minutu nadoknade za 3:1. Ekipa Parme je krenula munjevito u drugo poluvreme i za samo 5 minuta uspela da izjednači rezultat golovima Žervinja u 49. i Mihaile u 54. minutu za 3:3. Tačku na ovom meču stavio je ko drugi nego Simi, golom sa bele tačke u 69. minutu. Nigerijac je pokazao svima zašto je upravo on heroj Krotonea i 3. najbolji strelac Serije A. Neverovatnu seriju od 10 golova za redom prekinuo je na prošlom meču protiv Sampdorije gde nije uspeo da se upiše.

Na Mapei stadionu mogli smo da vidimo spektakularan gol koji je rešio duel izmedju Sasuola i Sampdorije. Dominiko Berardi postigao je “makazice” u 69. minutu i stavio tačku na ovaj meč. Ekipa Sasuola je zasluženo došla do pobede a to nam govori i statistika sa ovog meča. Sasuolu je ovo četvrti vezani trijumf i kako stvari stoje, dok se približavamo kraju ovogodišnje lige, ostati 8. plasirani tim na tabeli što nije tako loše za ekipu Roberta de Zerbija.