Ajaks savladao Az u derbiju kola i tako došao na korak do šampionske titule!

Sinoćnim susretom između Tventea i Utrehta završeno je 30. kolo holandske Eredivizije. Zabeleženi su sledeći rezultati:

Tvente – Utreht 1:2

Epitet najzanimljivijeg duela u ovom kolu pripao je ekipama iz gorenjeg doma tabele, naime trenutno vodeći u holandskom šampionatu fudbaleri Ajaksa na Amsterdam areni dočekali su trećeplasirani Az Alkmar i slavili rezultatom 2:0. Od samog starta igrači i jedne i druge ekipe stavili su do znanja da nas očekuje dobra fudbalska predstava. Nakon sjajne akcije Klasona, Tadić je centrirao, lopta je stigla do Halera koji je pokušao glavom, ali nije uspeo da pogodi, golman Az Bizot istakao se sjajnom intervencijom. Usledila je bolja igra gostiju, prvu pravu šansu ekipe Alkmara videli smo u 24. minutu kada je Kopmajners šutirao sa nekih 15 metara, lopta je otišla pored stative. 33. minut doneo je novu priliku za goste, Albert Gudmunson je uputio udarac iz peterca, a već sada veteran Martin Stekelemburg dobro je odbranio. Na odmor se otišlo bez golova.

Najbolji igrač i kapiten Ajaksa Dušan Tadić još jednom je pokazao svoju fudbalsku čaroliju. Posle 20 minuta igre u drugom poluvremenu sjajno je probio po boku, poslao tu loptu u šesnaesterac, a Klasen je sjajno reagovao i doneo prednost domaćinu. To je našem Dušanu 14. asistencija ove sezone. I pored vođstva fudbaleri Ajaksa nisu stali. Usledio je period konstantnih ataka domaćina koji je krunisan u 90. minutu susreta kada je Klasen na asistenciju Taljafika svojim drugim pogodkom postavio konačan rezultat utakmice. Ovom pobedom fudbaleri Ajaksa stigli su do 12 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca ekipu PSV – a.

Najviše pogodaka u ovom kolu videli smo u suretu Emena i Heraklesa. Rezultat je bio 3:1 u korist domaćina. Sva tri gola za ekipu sa severoistoka Holandije postigao je Mičel de Leuv, dok je jedini strelac za goste bio Rai Vloet iz jedanaesterca. Moramo pomenuti da je i naš mladi reprezentativac Luka Adžić pružio jako dobru partiju. Na terenu je proveo 70 minuta. Ova pobeda znatno je povećala šanse ekipi Emena u borbi za opstanak, koji je prišao na bod ekipama iz sigurne zone.

31. kolo holandskog šampionata igraće se narednog vikenda, a otvoriće ga Heracles i Venslo u subotu od 16 časova i 30 minuta.