Čačani ostaju u eliti i sledeće sezone!

Ekipa Borca je izgubila od Cibone 77:82(18:18; 22:21; 23:19; 14:24), ali ipak ostaje u ABA ligi i sledeće sezone. Borac je bio veoma blizu pobede, ali Nerandžić je u poslednjem napadu napravio sumnjiv faul u napadu, dok je s druge strane Novačić bio siguran sa linije bacanja i tako donio pobedu ekipi iz Zagreba. Borac će i pored ovog poraza ostati u ovom takmičenju, zbog poraza Splita i Mladosti iz Zemuna danas. Čačane je predvodio Aleksa Novaković sa 15 poena, 4 skoka i 3 asistencije, dok je Brajs Džouns dodao 13. U ekipi Cibone najefikasniji su bili Darko Planinić sa 19 i Ivan Novačić sa 17 poena.

Borac takmičenje završava sa skorom 8 – 18, dok su Cibosi sezonu završili sa 10 – 16.

Image

FMP je na svom savladao Krku 91:85(26:30; 19:18; 21:10; 25:17). Ekipa iz Železnika odigrala je veoma loše prvo poluvreme, pogotovo u fazi odbrane. Domaći su taj period završili sa čak 48 primljenih poena. Ipak, u drugom poluvremenu ekipa Vanje Guše zaigrala je znatno bolju odbranu i Krki dozvolila samo 27 poena za 20 minuta. FMP su predvodili Radonjić i Radovanović sa po 18 poena. U ekipi iz Slovenije istakli su se Nejc Barič sa 20, te Rok Stipčević sa 17 poena.

FMP je sezonu završio sa skorom 11 – 15, dok je Krka opstanak izborila skorom 8 – 18.