Kup Belgije pripao Genku!

Večeras je na stadionu King Boudoin u Briselu odigrana finalna utakmica belgijskog kupa, a snage su odmerili Standard iz Liježa i Genk. Rezultat nakon 90. minuta bio je 2:1 u korist plavo belih.

Sam početak utakmice doneo nam je i prva uzbuđenja, već u 4. minutu videli smo prvu veliku šansu za ekipu Genka. Kristrijan Thorstved namestio se na šut sa nekih 16 metara, ali zamalo je bio neprecizan, lopta je pogodila levu stativu. Do kraja prvog poluvremena videli smo izjednačenu igru sa obe strane bez većih prilika za pogodak.

Start drugog poluvremena pokazao je da zvanično gosti na ovom susretu u nastavak kreću znatno odlučnije. Posle nepunih 40 sekundi krilni napadač Genka Teo Bongonda ostao je nemarkiran na rubu šesnaesterca, šutirao, ali nije uspeo da savlada golmana, taj pokušaj otišao je pokraj leve stative. Nedugo zatim videli smo i prvi gol na meču. Nakon sjajne akcije fudbalera Genka lopta je stigla do Bongonde koji je taj pas poslao u šesnaesterac, a povremeni reprezentativac Japana Junja Ito hladnokrvno je reagovao i tu loptu sproveo u mrežu za 0:1. Usledio je nešto mirniji period utakmice, da bi u 80. minutu na dodavanje Onuakua, Bongonda pogodio za 0:2 i svoju sjajnu partiju krunisao golom. Kada su fudbaleri Genka uvećali svoju prednost sve je ukazivalo na to da je pitanje pobednika već rešeno, ali u 84. minutu videli smo odgovor fudbalera Standarda koji su preko Džeksona Muleka smanjili na 1:2 i uneli neizvesnost. Od tog trenutka domaći su svim silama krenuli napred, ali bez uspeha, jedini interesantan detalj do kraja susreta vredan pomena bilo je isključenje centralnog beka ekipe iz Liježa Musa Sisoka u drugom minutu nadoknade.

Ovo je Genku prvi trofej ove sezone, a sedmi trofej kupa u njihovoj istoriji.