Lil se ne predaje, Lion ispada iz trke!

Sjajan vikend u Ligi 1 uz puno golova! Videli smo jako zanimljivo 34. kolo, trka za titulu postaje sve uzbudljivija!
Ekipa Rena ostvarila je pobedu od 5:1 protiv Dižona i tako se približila Marseju u trci za Ligu Evrope.
U derbijima donjeg dela tabele Lorjen je pobedio Bordo sa 4:1, dok je Nant uspeo da preokrene rezultat protiv ekipe Strazburga i dobije utakmicu u gostima sa 2:1.
Monako je savladao Anže sa minimalnim rezultatom i tako ostao u trci za titulu. Ipak najuzbudljiviju utakmicu gledali smo u Lionu.

Lion je ispao iz kupa Francuske i posvetio se Ligi 1 i trci za titulu. Slimani je probudio nadu u igračima Olimpika, pošto je zatresao mrežu već u 20. minutu meča. Ekipa Lila je brzo uzvratila, ali im je gol poništen odlukom VAR-a zbog ofsajda. Na nesreću Lila Fonte postiže autogol u 35. minutu, medjuitm Burak Jilmaz uliva nadu svojim igračima golom iz slobodnjaka u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. Džonatan David, sjajni Kanadjanin koji ima samo 21 godinu, uspeo je da iskoristi grešku igrača Liona i postigne gol u 60. minutu na asistenciju Jilmaza. Pred sam kraj meča Burak Jilmaz ostaje 1 na 1 sa golmanom postiže gol i vodi Lil do još jedne pobede! Ekipa Kristofora Galtjea se izgleda ne predaje u trci za titulu!