Napoli siguran u Torinu, Lacio ubedljiv protiv Milana!

Danas smo na programu videli poslednja dva susreta 33. kola italijanske Serije A. U prvom meču dana snage su odmerili Torino i Napoli dok je večernji termin pripao duelu Lacija i Milana.

Reklo bi se da su Napolitanci vrlo lako stigli do pobede na olimpijskom stadionu u Torinu. Već nakon trinaest minuta fudbala rezultat na semaforu bio je 0:2, što se ispostavilo i krajnjim ishodom ove utakmice. Prvi gol za goste iz Napulja postigao je Bakajoko u 11. minutu meča, lako je prošao svog čuvara, sjajno šutirao sa nekih sedamnast metara i pogodio malu mrežu Siriguovog gola. Nakon dva minuta Nkulu je pogrešio na sredini terena, loptu je pokupio Osimhen, krenuo u kontru i rutinski savladao golmana Torina. Ovom pobedom fudbaleri Napolija dokopali su se trećeg mesta na tabeli i 66. boda u ovoj sezoni, dok je ekipa Torina na 16. poziciji i deli isti broj bodova kao Kaljari i Benevento.

U meču odigranom od 20 časova i 45 minuta videli smo rutinsku pobedu ekipe Lacija, koja je sa 3:0 savladala fudbalere Milana. Kao i u susretu odigranom nešto ranije uvodni gol videli smo jako brzo, čak ekspresnije od pogodka u Torinu. Već u 2. minutu nebesko plavi iz Rima stigli su do prednosti golom Koreje koji je sjajnu solo akciju uspeo da pretvori u vodstvo svoje ekipe. Od tog trenutka gledali smo jako zanimljiv fudbal sa obe strane i videli par dobrih prilika, da bi pred sam kraj prvog poluvremena glavni sudija ove utakmice Danijele Orsato uz asistenciju VAR – a poništio pogodak koji je postigao Lazari. Na odmor se otišlo sa prednošću domaćina.

Početak drugog poluvremena doneo nam je sličan scenario kao i sa starta susreta. Nakon šest minuta igre u nastavku Koreja je na asistenciju Lujisa Alberta postigao svoj drugi pogodak i tako uvećao prednost domaćina na 2:0. Gosti se nisu predavali, napadi rosonera postajali su sve češći, ali bez uspeha. Tačku na i stavio je jedan od najboljih igrača Lacija ove sezone Ćiro Imobile koji je u 87. minutu pogodio i postavio konačan rezultat susreta. Imali su Rimljani više od igre, pogadjali svoje šanse i zasluženo slavili u ovom duelu.