Noćna mora Jorgandzija, Barselona preživela Viljareal!

#1 Ueska – Hetafe ~ (0:2)

Hetafe nakon sedam vezanih utakmica bez pobede, slavi na El Alkorazu sa 2:0. Ueska se trenutno nalazi u zoni ispadanja, a čeka ih još velika borba, samo pet kola pred kraj prvenstva protiv jako neugodnih protivnika. Hetafe je trenutno “izronio” u sigurnu zonu, današnjom pobedom u gostima.

#2 Viljareal – Barselona – (1:2)

Barselona nastavlja na putu da se bori za titulu La Lige, zahvaljujući napornoj pobedi nad Viljarealom sa 2:1 na Estadio de la Keramika u nedelju. Barselona je odigrala brilijantno prvo poluvreme uprkos ranom zaostatku, ali Grizman im je doneo prednost, pa je Barsa preživela jako teško drugo poluvreme, da pokupi sva tri boda.

#3 Selta Vigo – Osasuna ~ (2:1)

Osasuna nije uspela da prikaže igru kakvu su očekivali njihovi navijači. Prvo poluvreme je bilo nebesko za Seltu i u njemu je Jago Aspas blistao golom nivoa svoje klase kao napadač.

#4 Sevilja – Granada ~ (2:1)

Sevilja i Granada su morali da se vrate i odigraju još minut u nedelju, nakon što je sudija Ricardo de Burgos Bengoetkea, priznao da je duvao prerano za puno vreme u bizarnoj završnici meča u La Ligi. Kontroverzni zaokret pokazao se beznačajnim za rezultat, jer je Sevilja videla njihovu pobedu od 2:1 na Ramon Sančez Pishuanu, da bi ostala u potrazi za titulom. Ivan Rakitić i Okampos su kaznili Granadu, uprkos tome što je Soldadov penal u 90. minutu dodao određenu napetost u kasnu dramu.

#5 Atletik Bilbao – Atletiko Madrid ~ (2:1)

Ponuda tituke čelnika La Lige, ponovo je skrenula sa puta jer su u nedelju poraženi sa 2:1 od Atletik Bilbao-a, pružajući Barseloni šansu da sledeće nedelje pređe na vrh tabele. Alehandro Berenger je u devetom minutu doveo domaćina u prednost i propustili su niz šansi da povećaju svoje vođstvo pre nego što je udarac glavom Stefana Savića izvukao Jorgandzije u 77. minutu. Izabranici Dijega Simeonea krenuli su u pobedu, ali su ih uhvatili na drugom kraju kada je defanzivac Atletik Bilbao-a Injigo Martinez u 86. minutu glavom poslao loptu iz kornera. Madriđani i dalje vode na tabeli sa 73 boda, ali trećeplasirana Barsa, sa 71 nakon što je ranije u nedelju dobila Viljareal sa 2:1, može proći na vrhu ako u četvrtak pobede Granadu.