U Lesteru iz 2 u 1!

U 33. kolu Premijer lige, nakon preokreta Lester je savladao Kristal Palas  2:1 (0:1). Nakon malo muke popularne “Lisice” su ipak došle do važne pobede i prilike da naredne sezone igraju u Ligi šampiona.

Već u 12. minutu jedan od najboljih igrača gostiju, Zaha postiže gol i tako dovodi svoj tim u prednosti. Međutim Lester u pravom trenutku postiže gol za 1:1 strelac je bio Timoti Kastanj u 50. minutu, igrač koji je letos došao iz Atalante.

Tri boda Lesteru u ovoj utakmici doneo je Keleči Iheanačo golom u 80. minutu, isti taj igrač je asistirao za prvi gol. Veoma bitnu ulogu u poslednjim trenucima odigrao je i Džoni Evans kada je klizećim startom sprečio čist pogodak.

Luka Milivojević je iz igre izašao u 83. minutu, kada ga je zamenio Džejms Mekarti.

Ovo je bila veoma važna pobeda za Lester, jer su se sada učvrstili u zoni koja vodi u Ligi šampiona, trenutno se nalaze na trećem mestu sa 62 boda, četvrti je Čelsi sa 58 bodova, dok se na petom mestu nalazi Vest Hem sa 55 bodova.