Porto remizirao, Sporting sa igračem manje do pobede na gostovanju Bragi!

Sinoćnim susretom Farensea i Portimonensea zatvara se 29. kolo portugalske Premijer lige. Zabeleženi su sledeći rezultati:

Moreirense – Porto 1:1

Fudbaleri Sportinga napravili su veliki korak ka osvajanju titule šampiona Portugala, naime oni su slavili na gostovanju Bragi rezultatom 0:1. Utakmica nije počela baš najsjajnije za izabranike Rubena Amorima, koji su već posle osamnaest minuta fudbala ostali sa igračem manje, Inakio je bio isključen posle drugog žutog kartona. Od tog trenutka usledila je totalna inicijativa domaćina, konstantno su napadali, ali odbrana Sportinga uspešno je odolevala i na odmor otišla sa nerešenim rezultatom.

Start drugog poluvremena nije nam doneo ništa novo. Braga je nastavila sa napadima, lopta je u velikoj meri pripala domaćinu koji je pokušao da postigne pogodak, ali bez uspeha. Odlučujući trenutak utakmice videli smo u 81. minutu kada je nakon uigrane akcije iz slobodnog udarca lopta stigla do Mateusa koji je sjajno šutirao i ispostaviće se doneo Sportingu velika tri boda u borbi za naslov prvaka. Ovom pobedom Sporting je došao do 73. boda i ima šest bodova prednosti u odnosu na Porto.

Sjajnu formu nastavili su fudbaleri Benfike, koji su na svom stadionu savladali jako tvrdu ekipu Santa Klare rezultatom 2:1. Prvi pogodak na meču videli smo u 26. minutu kada je krilni napadač gostiju Karvaljo nespretno reagovao i poslao loptu u svoju mrežu za prednost Benfike od 1:0. Nakon te nesrećne situacije gosti se nisu predavali i uspeli su u 62. minutu da dodju do izjednačenja preko Andersona de Karvalja, da bi konačan rezultat utakmice postavio rezervista Čikinjo i tako doneo devetu pobedu Benfiki u poslednjih deset utakmica.

Reklo bi se da trenutno druga ekipa na tabeli i prvi pratilac ekipe Sportinga, Porto nije imao sreće u ovom kolu, te je odigrao nerešeno na gostovanju Moreirenseu. I pored bolje igre gostiju u prvih 45 minuta, domaći su na odmor otišli sa prednošću, a strelac je bio Ferarezi u 37. minutu.

Početkom drugog poluvremena sve je slutilo na preokret. Nastavila se inicijativa Porta koji je do gola stigao tek u 86. minutu i to iz kaznenog udarca koji je sigurno realizovao Taremi. Treći minut nadoknade doneo nam je najviše uzbudjenja na ovoj utakmici. Toni Martinez je ispratio dobar centaršut, sjajno šutirao glavom i pogodio mrežu Pasinata. U tom trenutku svi su mislili da sva tri boda idu u Porto, ali glavni sudija ove utakmice Migel odlučio je pogledati VAR. Nakon čega je doneta odluka da se Martinez našao u ofsajdu i da gol neće biti priznat, usledila je totalna konfuzija na tetenu koja je rezultirala isključenjem trenera gostiju.

1. kolo portugalskog šampionara počeće za dva dana, a otvoriće ga Maritimo i Braga.