Armejci ubedljivi na putu ka Nemačkoj

Moskovski CSKA prvi je učesnik ovogodišnje završnice Evrolige. Ekipa Dimitrisa Itudisa slavila je u Istanbulu rezultatom 68:85 (24:17, 15:27, 11:27, 18:14) i sa tri vezane pobede osigurala sebi put u Keln na završnicu takmičenja.

Nije delovalo da će treći četvrtfinalni duel otići u pravcu u kome je otišao nakon što je domaći tim otvorio utakmicu serijom 12:0 a zatim i na prvi odmor otišao s prednošću od 7 poena. U sličnom ritmu nastavljena je druga četvrtina, poprilično dugo je Fenerbahče održavao prednost, ali zatim gosti preuzimaju inicijativu i u samom finišu i u potpunosti kontrolu nad utakmicom te se na poluvreme otišlo s rezultatom 39:44.

Sve dileme oko pobednika ove utakmice i cele serije rešene su za manje od tri minuta nastavka kada Moskovljani prave seriju 14:0 i serijom trojki dolaze do velike prednosti. Domaći tim nije imao snage za povratak, te je potpuno zasluženo CSKA izborio učešće na finalnom turniru Evrolige.

Goste je do trijumfa predvodio nezaustavljivi Klejburn koji je ubacio 34 poena (uz 7 skokova), dok je Lindberg dodao 22. Najbolji pojedinac u timu Igora Kokoškova bio je De Kolo koji je ubacio 22 poena, a jedini dvocifreni pored njega bio je Gudurić koji je dodao 10.