Bajern smanjio zaostatak u seriji

Ekipa Andree Trinkijerija slavila je u trećem meču četvrtfinale serije rezultatom 85:79 (23:9, 16:26, 25:16, 21:28).

Nakon mini serija obe ekipe Lučić trojkom pokreće veliku seriju Bavaraca koji su uspeli da vežu 16 poena pri tome ne dozvolivši Olimpiji da postigne koš do kraja četvrtine. Crnu seriju ekipe iz Milana prekida Hajns na startu drugog perioda, da bi u nastavku gosti zaigrali mnogo bolje i nakon trojke Bruksa u jednom trenutku i poveli, međutim, domaći tim uspeva da se konsoliduje i do kraja poluvremena povrati vođstvo – 37:33.

Bavarci furiozno otvaraju drugo poluvreme serijom 14:0, koju uspeva da prekine Šilds pogotkom uz faul. Ispostaviće se da je ova serija domaćeg tima na kraju bila i ključna za pobedu i opstanak u seriji. Olimpija nije uspela do kraja da ugrozi sigurno vođstvo Trinkijerijevog tima pa će novu priliku za pobedu i završetak serije imati u petak od 20.45.

Apsolutno najbolji akter večerašnje utakmice bio je naš Vladimir Lučić koji je ubacio 27 poena, dodavši i 7 skokova, pratili su ga Zipser i Boldvin koji su dodali po 11. U redovima gostiju istakao se Dilejni sa 18 poena, po 11 su ubacili Šilds i Rodrigez.