Barselona na korak od fajnal-fora

Katalonci slavili u Sankt Peterburgu rezultatom 70:78 (16:16, 17:18, 18:21, 19:23).

Ekipa Šarunasa Jasikivičijusa povela je u četvrtfinalnoj seriji pobedom na dalekom gostovanju. U prvoj četvrtini gledali smo tvrdu i izjednačenu igru o čemu dovoljno govori i rezultat kojim je okončana. Domaći tim je zahvaljujući Poitresu i Beronu mnogo bolje otvorio drugi period igre, zatim veći deo vremena i održavao prednost da bi sam finiš poluvremena pripao Kataloncima koji zahvaljujući Dejvisu na veliki odmor odlaze s minimalnim vođstvom – 33:34.

Gde je stao u drugoj, Dejvis je nastavio u trećoj četvrtini, na krilima njegove sjajne igre gosti u jednom trenutku dolaze i do dvocifrene prednosti, koju Beron uspeva da ublaži sa 7 vezanih poena u samom finišu ovog perioda. Ispostaviće se da je to bilo sve od čete Ćavija Paskvala večeras, Barselona je sigurnom igrom u potpunosti kontrolisala meč u nastavku i stigla do druge pobede u seriji.

Najbolji u pobedničkom timu bio je pomenuti Dejvis koji je uz 22 poena dodao i 8 skokova, pratio ga je Higins sa 16 poena. Kod domaćih najefikasniji je bio Beron sa 19 ubačenih poena, dok je Poitres dodao 14.

Prvu meč loptu za trijumf u seriji Barselona će imati u petak od 19 časova.