Fudbaleri PAOK – a drugi su finalisti kupa

Danas smo na programu videli drugi meč drugog polufinala ovosezonskog kupa Grčke u kom su se sastali PAOK i Aek.

Krajnji rezultat ove utakmice bio je 2:1 koji je igračima kluba iz Soluna posle minimalne pobede u prvom meču doneo novo finale najmasovnijeg Grčkog takmičenja.

Prvo poluvreme nije nam donelo dosta toga zanimljivog, prisustvovali smo taktiziranju trenera i sa jedne i sa druge strane. Jedinu pravu šansu u prvom delu meča videli smo u 35. minutu, a imali su je igrači PAOK – a. Nakon dobre akcije domaćih Sviderski je dočekao centaršut unutar šesnaesterca, udario loptu glavom, ali taj pokušaj otišao je malo pokraj desne stative golmana Cintotasa.

Drugi deo susreta startovao je inicijativom gostiju iz Atine, koji su krenuli na sve ili ništa i kojima je bio potreban gol u gostima. I pored toga što su gosti igrali dobar fudbal, prvu veliku šansu za gol imali su domaći kada je sudija Doveri dosudio kazneni udarac u korist PAOK – a. Vijerinja je uzeo loptu, šutirao, ali Cintotas mu je odbranio taj udarac i rezultat je ostao nepromenjen. U 70. minutu videli smo prvi pogodak na ovoj utakmici, postigli su ga gosti i to preko Galanopulosa. Ovaj gol uneo je veliku neizvesnost u ovaj meč. Kako se utakmica približavala kraju, sve više se mislilo da će ući produžetak, no rezervista Krmenčik koji je par minuta ranije ušao u igru postigao je pogodak za 1:1 i tako PAOK opet doveo u priliku da prodje dalje. Ništa značajnije nismo videli od gosta do kraja susreta da bi  Andrija Živković u šestom minutu nadoknade postigao pogodak i postavio konačan rezultat susreta.

U finalu kupa fudbaleri PAOK – a sastaće se sa ekipom Olimpijakosa. Taj meč je na programu 22. maja.