Fenerbahče sve dalje od titule šampiona, Bašakšehir posle preokreta izborio trijumf!

Juče smo na programu videli poslednja četiri susreta 38. kola turske Super lige, zabeleženi su sledeći rezultati:

Erzurum BB – Bašakšehir 1:2

Sivaspor – Jeni Malatijaspor 1:0

Ankaraguču – Gazijantep 0:1

Alanjaspor – Fenerbahče 0:0

Nakon pobede fudbalera Bešiktaša, ekipu Fenerbahčea čekao je težak zadatak u ovom kolu, a to je da na gostovanju Alanji ostvare pobedu i smanje bodovni zaostatak za istanbulskim crno belim.

Rezultat nakon devedeset minuta na stadionu Okulari u Alanji bio je 0:0. Prvo poluvreme kao i cela utakmica prošla je u znaku domaćih koji su igrali jako dobar fudbal i nisu zazirali od velikana kao što je Fenerbahče. Najvažniji detalj u prvom poluvremenu bio je okvir gola koji su pogodili domaći i to je bila i jedina prava šansa u ovom delu igre. Za sam kraj poluvremena gosti su u 43. minutu ostali sa igračem manje, naime Gokan Gonul dobio je direktan crveni karton, nakon što je kao poslednji igrač odbrane oborio jednog od protivnika. Sudija Ugurlu pokazao mu je put ka svlačionici.

Drugo poluvreme nije nam donelo ništa novo. Napadi domaćina su se redjali, a fudbaleri Fenerbahčea kao da su bili bez ideje i ni u jednom trenutku nisu stvorili ni jednu pravu priliku za gol. Od većih uzbudjenja u drugom poluvremenu možemo izdvojiti stativu i prečku koju su pogodili igrači Alanje, nažalost lopta nije htela u gol. Ostaje žal što domaći nisu osvojili sva tri boda na ovoj utakmici, imali su dobre šanse, više od igre, ali manjak sportske sreće. U sledećem kolu fudbaleri Fenera na svom stadionu dočekuju Erzurum BB, dok Alanja gostuje Kasimpaši .

Prošlogodišnji prvak ekipa Bašakšehira, ostvario je vrlo bitnu pobedu u borbi za opstanak, pobedivši nakon preokreta na gostovanju fudbalere Erzuruma rezultatom 2:1. Strelac za domaćina bio je Bašan u 5. minutu, dok su za goste pogadjali Čadli iz jedanaesterca u 58. minutu i Guldbrandsen u 84. minutu.

Nastavam turskog šampionata očekujemo već sutra kada Bešiktaš dočekuje Hatajspor.