Pet golova vidjeno na Dragau, Benfika lako protiv Tondele

Sinoć smo na programu videli četiri meča 30. kola Premijer lige Portugala. Zabeleženi su sledeći rezultati:

Maritimo – Braga 1:0 (29. 04.)

Fereira – Belenenseš 1:0

Gimaraješ – Moreirense 2:0

Tondela – Benfika 0:2

Porto – Famalikao 3:2

Sjajan meč mogli smo da gledamo u duelu Porta i Famalikaa, vidjeno je čak pet golova, a krajni rezultat bio je 3:2 (1:1) u korist domaćina. Strelci za fudbalere Porta bilo su Toni Martinez u 8. minutu, Taremi iz penala u 61. minutu i  Marko Grujić u 75. minutu, dok su pogodke za goste postigli Rodrigez u 44. minutu i Anderson u prvom minutu sudijske nadoknade. Do večerašnjeg meča Sportinga, ekipa Porta prišla je na samo tri boda zaostatka.

Odlična forma fudbalera Benfike nastavila se i u ovom kolu, oni su sa na gostovanju Tondeli slavili 0:2 i tako se učvrstili na trećem mestu portugalskog šampionata. Golove na stadionu Žoao Kardozo postigli su Pici u 12. i Everton u 19. minutu.

Nastavak 30. kola portugalske Premijer lige na programu je već danas, kada nas očekuju četiri utakmice.