Bešiktaš brojao do sedam!

Fudbaleri trenutno vodeće ekipe na tabeli, ekipe Bešiktaša sinoć su na Vodafon parku ubedljivo savladali Hatajspor rezultatom 7:0 i tako tri kola pre kraja povećali svoju prednost na osam bodova više u odnosu na prvog pratioca ekipu Fenerbahčea.

Samo dva minuta bila su potrebna istanbulskim crno belim da stignu do vodjstva, nakon kornera David Akintola nije imao sreće, loše se snašao i postigao je autogol, koji je fudbalerima Bešiktaša doneo prednost na ovom susretu. Devet minuta kasnije videli smo i drugi pogodak, Larin se sjajno snašao na asistenciju Hačinsona i loptu mirnu sproveo u desni ugao golmana Munira. Faktički nismo ni krenuli sa centra, a fenomenalni Larin nije imao nameru da stane, Adem Ljaljić ga je sjajno proigrao, a njemu nije bilo teško da tu loptu sprovede u mrežu i povisi na 3:0. 38. minut doneo nam je novi pogodak u mreži Hatajspora, a glavni akter bio je Nkudu. Šutirao je sa ruba šesnaesterca i pogodio. Iako su svi mislili da je kraj golova, bar što se tiče prvog poluvremena, fudbaleri Bešiktaša opet su zatresli mrežu, a strelac je bio Ridvan Jilmaz, koji je zamenio Nkudua samo minut ranije. Na pauzu se otišlo sa ubedljivih pet golova prednosti u korist domaćina.

Početak drugog dela susreta nije nam doneo ništa novo, već posle deset minuta fudbala Larin je šutirao sa nekih sedamnaest metara i povisio na 6:0, no to nije bilo sve od njega u 65. minutu na asistenciju Rosijera, postigao je svoj četvrti pogodak i postavio konačnih 7:0.

Do kraja susreta osim par pokušaja i sa jedne i sa druge strane nismo videli ništa značajnije, te je četvrti gol igrača utakmice Larina, ispostaviće se i poslednji na ovoj utakmici.

U sledećem kolu fudbaleri Bešiktaša idu na megdan Galatasaraju, dok igrači Hatajspora dočekuju Denizlispor.