Monako se oprostio od titule, Lion sa igračem manje do pobede

Veliki derbi francuskog šampionata igrao se danas, ekipa Monaka je ugostila Lion.

Bilo je 3:2 za goste, a pobedonosni gol postignut je u poslednjim seкundama regularnog dela utakmice. Lion je do pobede stigao sa igračem manje, a situacija na terenu eskalirala je u samom finišu. Tada su podeljena još tri crvena kartona, pa će ove ekipe u narednoj rundi biti znatno oslabljene.

Foland je doveo Monako u prednost u 25. minutu utakmice, a na sledeći gol smo čekali sve do 57. minuta meča kada je Ekambi proigrao Depaja koji pogađa za izjednačenje. Lion je ostao sa igračem manje kada je Kakere dobio drugi žuti karton, ali ih to nije omelo da danas pokupe čitav plen. Nakon dodavanja Depaja, Marselo pogađa za 1:2, ali ni domaći nisu odustali od sva tri boda pa je Ben Jeder ponovo bio strelac, ovoga puta u 86. minutu. Junak ovog meča je Čerki, fudbaler Liona koji je ušao u 88. minutu, proveo nepun minut na terenu i pogodio mrežu nakon asistencije De Šilja za konačnih 2:3 u korist Liona.

Ekipe Monaka i Olimpika iz Liona sada zaostaju pet odnosno šest bodova za Lilom i praktično su ispali iz šampionske trke! O trofeju će odlučivati pomenuti Lil i PSŽ, koji je na početku sezone bio ubedljivo najveći favorit za trofej.