Ajaks treću godinu zaredom prvak Holandije!

Fudbaleri Ajaksa su juče na Amsterdam areni pobedili ekipu Emena rezultatom 4:0 i tako tri kola pre kraja prvenstva obezbedili novu šampionsku titulu.

Jako dobru partiju pružili su izabranici Ten Haga, bili su nadmoćni čitavih devedeset minuta i zasluženo slavili ubedljivim rezultatom. Domaći su do vodstva došli već u 10. minutu kada je Timber pokupio odbijenu loptu i sa ivice šesnaesterca šutirao, pogodio je sam ugao Veripsovog gola koji je bio nemoćan u ovoj situaciji i na taj način doneo prednost svom timu. Pored vodećeg gola od uzbudjenja u prvom delu susreta možemo izdvojiti pokušaj mladog reprezentativca naše zemlje Luke Adžića koji je dočekao centaršut, uputio taj udarac glavom, ali zamalo je bio neprecizan. Ovo je bila velika šansa da fudbaleri Emena dodju do izjednačenja. Nakon prvih 45 minuta na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću Ajaksa.

Usledilo je drugo poluvreme u kojem su domaći pokazali zašto su već godinama najbolja ekipa u Holandiji. Krenuli su znatno odlučnije sa namerom da što pre obezvede trijumf na ovom meču. Prvi pogodak u nastavku videli smo u 61. minutu kada je na asistenciju Klasena pogodio sjajni Haler i udvostručio prednost Ajaksa. Pet minuta kasnije mladi Renš iskoristio je sjajnu loptu koju mu je poslao kapiten naše A selekcije Dušan Tadić i povisio na 3:0. Tu nije bio kraj golovima, usledio je novi pogodak i to opet u režiji najboljeg igrača Ajaksa ove sezone Dušana Tadića koji je svojom drugom asitencijom, a šesnaestom ove sezone proigrao Klasena, kome nije bilo teško da tu loptu sprovede u mrežu i postavi konačnih 4:0.