Bašakšehir slavio posle preokreta, Fener siguran

Sinoć smo na programu videli pet susreta turske Super lige čime je završeno i 39. kolo ovosezonskog šampionata. Zabeleženi su sledeći rezultati:

Jeni Malatijaspor – Kajserispor 1:1
Kasimpaša – Alanjaspor 3:0
Bašakšehir – Ankaraguču 2:1
Fenerbahče – Erzurum BB 3:1
Gazijantep – Sivaspor 0:1

Prošlogodišnji šampioni, fudbaleri Bašakšehira na svom stadionu slavili su protiv Ankaragučua rezultatom 2:1 i tako ostvarili veoma važnu pobedu u borbi za opstanak. Strelci za domaće bili su srpski internacionalac Danijel Aleksić u 63. minutu i Žunior Fernandež u 88. minutu, dok je jedini pogodak za goste postigao Paincil u 15. minitu susreta. Sada se fudbaleri Bašakšehira nalaze na 14. poziciji odnosno četiri pozicije iznad zone koja vodi u niži rang takmičenja.

Igrači Fenerbahčea i dalje se ne predaju u borbi za titulu. Nakon kiksa protiv Alanje u prošlom kolu, ovoga puta bili su sigurni i na svom terenu savladali ekipu Erzuruma rezultatom 3:1. Već nakon petnaest minuta susreta pitanje pobednika bilo je rešeno, a redom su pogadjali Sosa 6. minut, Valensija 12. i Pelkas 14. minut. Od tog trenutka pa sve do samog kraja meča čuvali su rezultat sa povremenim naletima ka golu gostiju, koji nisu pokazali mnogo toga na ovoj utakmici. Jedino vredno pomena bio je njihov pogodak u 81. minutu susreta, a postigao ga je Ozgur Sert i tako postavio konačnih 3:1.

Do kraja turskog šampionata ostala su nam još tri kola, a naredno je na programu sledećeg vikenda.