Čelsi je drugi finalista Lige šampiona!

Nakon 1:1 u Madridu i večeras 2:0 u Londonu, Čelsi se plasirao u finale Lige šampiona gde će snage odmeriti sa Mančester sitijem.

Sasvim zaslužen prolaz Plavaca, srušili su Real Madrid, pokazali bolju igru, stvorili više šansi i na kraju nakon dužeg vremena igraće u finalu najelitnijeg fudbalskog takmičenja u Evropi.

Real Madrid je bolje otvorio utakmicu, stvorili su par dobrih prilika, ali Mendi je bio na visini zadatka. Čelsi je prvi put zapretio preko Ridigera u kada je Kurtoa dobro intervenisao, ali bio je nemoćan u 28. minutu kada je Haverc pogodio prečku, a Verner je lagano glavom sproveo loptu u gol i to je 1:0. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu kada se očekivalo da će ekipa Zinedina Zidana napadati i juriti da postigne gol, to nismo videli. Opet je Čelsi stvorio više prilika i došli su do gola u 85. minutu kada je Pulišić asistirao Mauntu koji postiže gol za 2:0 i tako šalje Real u Madridu, a svoj Čelsi u finale!

Finale Lige šampiona odigraće se 29. maja kada će snage odmeriti dva Premijerligaša, očekuje nas vrlo zanimljiva utakmica!