Sporting sigurnom igrom do nova tri boda, Braga remizirala

Fudbaleri Sportinga sinoć su na gostovanju Rio Aveu slavili rezultatom 2:0 i na taj način četiri kola pre kraja šampionata povećali svoju prednost na devet bodova više u odnosu na Porto.

Sjajno su tokom čitavih devedeset minuta igrali izabranici Rubena Amorima i zasluženo slavili na stadionu Vila Do Konde. Od samog starta igrači Sportinga krenuli su jako dobro, već u prvih 25 minuta videli smo par jako dobrih prilika, od kojih su dve bile čak i okvir gola. Do prednosti gostujući fudbaleri stigli su u 34. minutu, jedan od igrača Rio Avea igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, a glavni sudija ove utakmice Fabio Hose posle asistencije VAR – a pokazao je na belu tačku. Jedanaesterac je u gol pretvorio Pedro Gonsalveš i tako doneo prednost Sportingu.

Što se tiče prilika, drugo poluvreme je bilo znatno mirnije, taktički su odigrali igrači gostiju, mirno, bez zaletanja, bez prava na grešku i čekali su svoju šansu da prelome ovaj susret. Do te šanse stiglo se u 63. minutu kada se Paulinjo našao sam na nekih 20 metara, šutirao i pogodio desni ugao golmana domaćih, koji je u ovoj situaciji bio nemoćan. Od tog trenutka rezultat na semaforu bio je 0:2 što će se ispostaviti i konačnim rezultatom ove utakmice.

U sledećem kolu igrači Sportinga na svom terenu dočekuju Boavistu, dok Rio Ave ide Santa Klari.

U susretu ekipa koje se nalaze na mestima koje vode u Evropu, fudbaleri Brage i Fereire odigrali su nerešeno, a rezultat nakon 90 minuta bio je 1:1. Strelac za domaće bio je Galeno iz jedanaesterca u 78. minutu, dok je za goste pogodak postigao Žoao Pedro u 26. minutu.

Nastavak 31. kola portugalske Premijer lige očekuje se večeras kada na programu imamo četiri susreta.