Ubedljiva Herta korak bliže opstanku

Tim iz glavnog grada Nemačke predvođen Radonjićem slavio u odloženoj utakmici.

U odloženoj utakmici 30. kola Bundeslige tim Pala Dardaija savladao je Frajburg rezultatom 3:0 (2:0) i time pobegao iz zone ispadanja.

Već u ranoj fazi utakmice domaći tim stigao je do dva gola prednosti. Najpre je Pjontek pogodio u 13. minutu nakon odbitka, da bi zatim Pekarik na asistenciju Radonjića uvećao vođstvo svog tima 9 minuta kasnije. Finiš prvog i početak drugog poluvremena pripao je gostima koji su imali nekoliko izglednih šansi ali gola nije bio, golman Herte, Švolov, večeras je bio poprilično raspoložen.

Kako je meč odmicao domaći tim je uspevao da povrati kontrolu, razigrao se i Nemanja Radonjić koji je dobru igru krunisao fenomenalnim golom u 85. minutu. Dobio je srpski reprezentativac loptu na svojoj polovini, prohujao kroz odbranu Frajburga i nakon nekoliko driblinga matirao nemoćnog Milera.

Ovom pobedom Herta je izašla iz opasne zone, a priliku da obezbedi opstanak Radonjićeva ekipa će imati u naredna dva meča kada u Berlinu gostuje direktni rival u borbi za opstanak, Arminija, a zatim sledi gostovanje već otpisanom Šalkeu u još jednoj odloženoj utakmici.