Jilmaz vodi Lil ka tituli!

Tim Kristofa Galtijea ubedljivo je slavio na gostovanju Lensu i načinio još jedan korak ka tituli šampiona Francuske.

Već u drugom minutu utakmice dosuđen je penal za goste nakon starta Fofane. Jilmaz je neumoljiv sa bele tačke i donosi rano vođstvo svom timu.

Na naredno uzbuđenje čekalo se do sredine prvog poluvremena kada defanzivac domaćih, Mišelin, u kratkom razmaku dobija dva žuta kartona. Prednost igrača više gosti brzo koriste i u 40. minutu Jilmaz nakon asistencije Sumarea duplira vođstvo Lila. U nastavku gostujući tim u potpunosti preuzima kontrolu nad utakmicom i nakon dve dobre prilike koje su propustili njegovi saigrači, Dejvid u 60. minutu postavlja konačan rezultat, Lens – Lil 0:3 (0:2).