Neočekivani kiks Lestera!

Prvu utakmicu 35. kolu Premijer lige odigrali su Lester i Njukasl, gosti su pobedili 4:2.

Njukasl je vodio 2:0 na poluvremenu, golove su postigli Vilok nakon greške odbrane u 22. minutu i deset minuta kasnije Damet je postigao gol za 2:0.

Očekivalo se da će u drugom poluvremenu Lester da zaigra bolje, ali ništa od toga, Njukasl stiže do prednosti od 3:0 gol je postigao Vilson, da bi isti igrač pogodio za ogromnih 4:0. Međutim, Lisice su uspele da smanje rezultat, prvo se u strelce upisao Albrajton u 80. minutu, dok je konačan rezultat postavio Iheanačo u 86. minutu.

Lester je ovim porazom doveo u pitanje svoj plasman u Ligi šampiona, pošto se trenutno nalaze na 3. mestu sa 63 boda, sa utakmicom više od Čelsija koji ima 61 bod i Vest Hema koji ima 58 bodova. Njukasl je trenutno na 13. mestu sa 39 bodova.