Peta vezana pobeda za crno-bele

Nastavlja se borba za titulu šampiona Srbije u rukometu, a 10. kolo otvorili su Dinamo i Partizan duelom u Pančevu u kome su uspešniji bili crno-beli – 25:30 (13:12).

Gosti su se za nijansu bolje snašli u ranoj fazi utakmice koju je obeležila dobra odbrana obe ekipe. Bunjevčević i Kostadinović donose više energije Dinamovom napadu u nastavku prvog poluvremena, pa je domaći tim imao priliku da na veliki odmor ponese opipljiviju prednost. Smušena završnica i prodata lopta omogućili su crno-belima da preko Ivanovića priđu na gol zaostatka pred pauzu.

Gledali smo poprilično izjednačenu igru u ranoj fazi drugog poluvremena, da bi zatim crno-beli dodali gas i nakon gola Gudurića u kontri stigli do tri gola prednosti na polovini igre u nastavku. Domaći su uspeli da odgovore preko Boškovića ali crno-beli na krilima Ivanovića vrlo brzo stižu do pet golova prednosti i razlike koju rukometaši Dinama nisu uspeli da ugroze do kraja.

Ubedljivo najefikasniji u ekipi Nenada Maksića bio je Ivanović, strelac 11 golova, a treba istaći i Trnavca koji je upisao 11 odbrana. U redovima domaćih 7 golova postigao je Kostadinović, 6 je dodao Bunjevčević.

Preostale tri utakmice 10. kola plej-ofa na programu su sutra a sastaju se Železničar – Radnički, Dubočica – Vojvodina i Metaloplastika – Rudar.