Bajern demonstrirao silu i proslavio titulu

Bavarci deklasirali Menhelgladbah na Alijanc areni.

Devetu uzastopnu a 31 prvu titulu šampiona Nemačke ekipa Hansija Flika proslavila je ubedljivom pobedom nad gostima iz Menhelgladbaha.

Već u drugom minutu Levandovski je svojim 37 prvenstvenim golom najavio da je domaći tim silno motivisan da na najjefikasniji način završi sezonu. Sledile su nove prilike, postojao je samo jedan tim na terenu a na sledeći gol čekalo se do 23. minuta kada je Miler matirao nemoćnog Zomera nakon asistencije Musijale. Usledili su golovi Levandovskog u 34. i Komana u 44. minutu pa je bilo jasno da gostima ovo gostovanje neće ostati u lepom sećanju.

Do kraja utakmice Levandovski je dodao još jedan pogodak na svoj konto nakon penala u 66. minutu da bi konačnih 6:0 postavio Sane u 86.