Bundesliga: Borba za Ligu šampiona u punom jeku

Borusija u sjajnoj utakmici savladala Lajpcig u derbiju kola i ,,krunisala” Bajern.

Tim iz Dortmunda poveo je već u 7. minutu kada je jednu prelepu akciju golom krunisao Rojs. Ništa manje lepa nije bila ni akcija u 51. minutu kada je Sančo elegantnom egzekucijom završio jedan dug napad.

Nakon kornera u 63. minutu Klosterman je bio najviši u skoku pa gosti smanjuju zaostatak. Ovaj pogodak najavio je ofanzivu Lajpciga koja je rezultirala golom Olma u 77. minutu.

Najlepša akcija viđena je u 87. minutu. Sančo je petom proigrao Gerera koji sa leve strane šalje oštru loptu na peterac gde je najbrži i najsnalažljiji bio ponovo Sančo.

Ovom pobedom Borusija se bar do sutra popela na mesto koje vodi u Ligu šampiona, dok je poraz Lajpciga i matematički osigurao novu titulu Bajernu.

Još jedan veliki korak ka najelitnijem evropskom fudbalskom takmičenju načinio je Volfsburg koji je na svom terenu zahvaljujući het triku Brekala ubedljivo savladao Union iz Berlina.

Veliki preokret viđen je u Hofenhajmu gde je domaćin nakon dva primljena gola uspeo u drugom poluvremenu da postigne četiri i savlada već prežaljeni Šalke, dok je u još jednom meču subotnjeg programa Verder uspeo da dođe do boda u duelu sa favorizovanim Bajerom iz Leverkuzena.

32. kolo:

Petak;

Štutgart – Augzburg 2:1 (Forster 11, Kalajdžić 74 – Niderlehner 59)

Subota;

Dortmund – Lajpcig 3:2 (Rojs 7, Sančo 51, 87 – Klosterman 63, Olmo 77)

Volfzburg – Union Berlin 3:0 (Brekalo 12, 63, 90)

Hofenhajm – Šalke 4:2 (Kramarić 48, Akpoguma 52, Baumgartner 60, Bebu 64 – Ut 12, Mustafi 43)

Verder – Leverkuzen 0:0