Italija: Maestralni Vlahović srušio Lacio i sustigao Lukakua!

Srpski napadač dominira Serijom A.

Subotnji program u Italiji zatvorio je duel Fiorentine i Lacija koji je obeležio fenomenalni Vlahović. Srpski napadač je najpre u 20. minutu krunisao sjajnu akciju ljubičastih i nakon asistencija Biragija smestio loptu u praznu mrežu a zatim je u 89. minutu nakon kornera potvrdio pobedu domaće ekipe.

Vlahović igra sezonu iz snova, uz večerašnja dva pogotka sada je na broju od 21 ligaških i sa Lukakuom deli drugo mesto na listi strelaca, iza Ronalda koji na kontu ima 27 pogodaka. Ujedno, srpski reprezentativac je uspeo nešto što nije napadačima sa našim pasošem već 18 godina, da postigne 20 I više golova u sezoni u ligama petice. Do večeras poslednji kome je to pošlo za rukom bio je Darko Kovačević u sezoni 2002/03 kada je nosio dres Real Sosijedada.

Ranije tokom dana, Inter je na Meaci deklasirao Sampdoriju, Napoli je ubedljivo slavio na gostovanju Speciji dok su Udineze i Bolonja podelili bodove.

Serija A, 35. kolo:

Specija – Napoli 1:4 (Pikoli 64 – Zjelinski 15, Osimhen 23, 44, Lozano 79)

Udineze – Bolonja 1:1 (De Paul 23 – Orsolini 82pen)

Inter – Sampdorija 5:1 (Galjardini 4, Sančez 26, 36, Pinamonti 61, Martinez 70 – Keita 35)

Fiorentina – Lacio 2:0 (Vlahović 20, 89)