Tri boda vredna Lige Evrope za Sosijedad

U prvoj utakmici 35. kola španske Primere Real Sosijedad je na domaćem terenu savladao Elče rezultatom 2:0.

Do izuzetno vrednih bodova domaćin je stigao posle mnogo muke u duelu sa davljenikom. Nismo se nagledali kvalitetnog fudbala u San Sebastijanu večeras, s ozbirom na to da su se gosti fokusirali na destrukciju igre o čemu svedoče tri žuta i jedan crveni karton u ranoj fazi susreta.

Domaći su uspeli da stvore tek jednu ozbiljnu šansu u prvom poluvremenu ne računajući poništen gol Monreala, pa se na gol čekalo do 72. minuta kada je Elustondo nakon kornera uspeo da probije bedem ispred gola Gazanige. Još jedna situacija vredna pomena je upravo drugi gol Sosijedada kada je Ojarzabal u drugom minutu nadoknade razrešio sve dileme oko pobednika ovog susreta, ako ih je uopšte i bilo nakon što je defanziva Elčea kapitulirala 20 minuta ranije.

Ovom pobedom Sosijedad je zadržao petu poziciju na tabeli bez obzira na rezultate Viljareala i Betisa koji dočekuju Seltu, odnosno Granadu, u duelima koji će odlučiti koja će dva tima od pomenutih izboriti plasman u grupnu fazu Lige Evrope a ko ide u kvalifikacije za Ligu konferencija, s tim da Žutu podmornicu očekuje i finale drugog po jačini UEFA-inog takmičenja. Elče će bodove spasa morati da potraži na nekom drugom mestu u preostala tri kola.