Bruklin slavio u Denveru, Jokić ponovo sjajan!

Košarkaši Denvera zabeležili su novi poraz, treći u poslednja četiri meča. Oslabljeni Nagetsi sinoć su poraženi od Bruklina rezultatom 125:119.

Denver je imao prednost tokom čitave utakmice, u jednom trenutku je bilo +21 za Nagetse, ali su Netsi u finišu stigli do preokreta i ostvarili pobedu nakon četiri vezana poraza. Srpski centar Nikola Jokić pružio je odličnu partiju, ali je u završnici promašio nekoliko bitnih šuteva. Poslednji je bio na 15 sekundi do kraja pri rezultatu 122:119, kada nije dosuđen očigledan faul nad njim, nakon čega se odmah uneo u lice sudiji i zbog toga zaradio tehničku grešku. Kevin Durent je sa penala osigurao pobedu Bruklina.

Jokić je za 37 minuta na parketu postigao 29 poena uz sedam skokova i šest asistencija, ali i pet izgubljenih lopti. Majkl Porter je ubacio 28, čak 23 u prvom poluvremenu. U ekipi Bruklina Kevin Durent je bio najefikasniji sa 33 poena, dok je 2 poena manje postigao Irving.