Bundesliga: Kiks Ajntrahta, borba za Evropu i opstanak se nastavlja

Najveći dobitnik 32. kola Borusija iz Dortmunda.

Pobeda Borusije nad Lajpcigom dobila na značaju nakon remija Ajntrahta i Majnca. Remi pomenutih klubova ostavio je Milionere na četvrtom mestu pa sad odluku o plasmanu u Ligu šampiona drže u svojim rukama.

Iako Majnc ne spada među najugroženije timove kada je ispadanje u Cvajtu u pitanju, ekipa Boa Svensona potrudila se da na gostovanju u Frankfurtu dođe bar do boda. Gosti su agilnije ušli u meč i već prvu priliku pretvorili u gol, strelac je bio Onisivo u 11. minutu. Na naredno uzbuđenje čekalo se do 76. minuta kada je isti igrač propustio veliku šansu da duplira vođstvo svog tima. 10 minuta kasnije Hrustić donosi izjednačenje što je bio znak za ofanzivu domaćih koji su u samom finišu imali još dve dobre prilike ali je rezultat ostao nepromenjen.

U preostalim utakmicama 32. kola direktni rivali u borbi za opstanak, Herta i Arminija remizirali su bez golova, dok je još jedan kandidat za ispadanje i trenutno pretposlednji Keln ubedljivo poražen na domaćem terenu.

Bundesliga 32. kolo

Nedelja:

Keln – Frajburg 1:4 (Anderson 50 – Peterson 18, Demirović 20, Grifo 90+3, Šmit 90+6)

Ajntraht – Majnc 1:1 (Hrustić 86 – Onisivo 11)

Herta – Arminija 0:0