Derbi kola pripao Ajaksu

Danas su odigrana četiri preostala susreta 32. kola holandske Eredivizije, a rezultati su sledeći

Emen – Groningen 0:4 ( 0:1 )
Cvole – Den Hag 0:1 ( 0:1)
Fejnord – Ajaks 0:3 ( 0:1 )
Viljem II – PSV 0:2 ( 0:1 )

Interesantna stvar za sva četiri susreta je da su na poluvremena gosti otišli sa minimalnom prednošću.

Utakmica koja je sigurno privukla najviše pažnje u ovom kolu bio je susret izmedju dva velika rivala Fejnorda i Ajaksa. Rezultat nakon devedeset minuta bio je 0:3 za goste iz Amsterdama. I pored toga što je Ajaks slavio titulu u poršlom kolu, nije bilo mesta za opuštanje, pružili su jednu jako dobru partiju i zasluženo slavili na stadionu De Kip u Roterdamu. Strelci za goste bili su Senesi u 21. minutu ( autogol ), Haps u 67. minutu ( autogol ) i Kudus na asistenciju Tadića u 79. minutu, takodje treba spomenuti da je kapitenu naše reprezentacije ovo 26. asistencija ove sezone.

Imali su i domaći svoje šanse koje nažalost nisu iskoristili. Najbliži su pogodku bili u 45. minutu, ali je Fer promašio jedanaesterac.

U narednom kolu fudbaleri Ajaksa dočekuju Venlo dok Fejnord gostuje Heraklesu.

Igrači PSV – a reklo bi se lako su slavili na stadionu Konig, bili su nadmoćni čitavih devedeset minuta i nisu dozvolili domaćinu ni jedan udarac ka njihovom golu. Strelci za PSV bili su Malen u 26. minutu i Koh u 51. minutu ( autogol ).

PSV se trenutno nalazi na drugoj poziciji sa 68 bodova, dok je Viljem 15. i ima 25 bodova.