Junajted nakon preokreta do pobede, Arsenal lako do pobede!

Danas na programu su bile utakmice 35. kola Premijer lige u kojem nije bilo velikih iznenađenja. Zabeleženi su sledeći rezultati:

Vulvsi 2:1 Brajton
Aston Vila 1:3 Mančester junajted
Vest Hem 0:1 Everton
Arsenal 3:1 Vest Bromič Albion

Prva utakmica danas na programu bila je između Vulverhemptona i Brajtona, videli smo pravu premijerligašku utakmicu gde se do poslednjeg minuta nije znalo ko će pobediti. Brajton je odlično ušao u utakmicu poveli su sa 1:0 već u 13. minutu kada je Dank postigao gol, tako se i otišlo na odmor, a onda u drugom poluvremenu potpuni preokret. Prvo crveni karton u 53. minutu dobija strelac gola za goste i mnogo lakša situacija za Vulvse u nastavku. Međutim prvo Traore u 76. minutu izjednačuje rezultat, da bi pobedu domaćinu doneo Gibs-Vajta u 90. minutu. Vulvsi su trenutno na 12. mestu sa 45 bodova, dok je Brajton na 15. mestu sa 37 osvojena boda.

Mančester junajted je nakon preokreta stigao do pobede u ovoj utakmici, Aston Vila je povela preko Traorea u 24. minutu. Solskjer je bolje pripremio svoju ekipu za drugo poluvreme i stižu do preokreta, u 52. minutu Fernandeš sa bele tačke pogađa za 1:1, zatim Grinvud samo četiri minuta kasnije dovodi Crvene đavole u prednosti, da bi konačan rezultat postavio Kavani u 87. minutu. Mančester junajted se sada nalazi na 2. mestu sa 70 boda, dok je Aston Vila na 11 sa 48 bodova.

Everton je u goste slavio protiv Vest Hema minimalnim rezultatom i sada ekipa Davida Mojesa može da brine za izlazak u Evropu, dok su se gosti na ovoj utakmici približili toj zoni koja vodi u Evropu. Ko bi drugi doneo pobedu Evertonu nego Dominik Kalvert-Luin, gol je postigao u 24. minutu. Vest Hem se još uvek nalazi na 5. mestu sa 58 bodova, dok je Evrton na 8. mestu sa 55 bodova.

Današnji dan u Premijer ligi zatvorili su Arsenal i Vest Bromič Albion, gde su Tobdžije došle do veoma važnda tri boda. Arsenal je poveo u 29. minutu preko Smita da bi u 35. minuut Pepe povisio na 2:0 kada se činilo da će rutinski da završe posao, gosti su smanjili rezultat na 2:1 preko Pereire u 67. minut, da bi konačan rezultat postavio Vilian u 90. minutu. Arsenal se trenutno nalazi na 9. mestu sa 52 boda, dok je Vest Bromič na 19. mestu sa 26 bodova.