” LUDNICA ” U TURSKOM ŠAMPIONATU

Osmi maj doneo nam je kompletno 40. kolo turske super lige. Na programu smo imali deset susreta, a rezultati su sledeći:

Sivaspor – Bašakšehir 0:0
Rizespor – Jeni Malatijaspor 0:4 ( 0:2 )
Ankaraguču – Fenerbahče 1:2 ( 1:1 )

Meč koji je sigurno privukao najviše pažnje u ovom kolu bio je istanbulski derbi koji se igrao na Turk Telekom stadionu izmedju domaćeg Galatasaraja i Bešiktaša. Rezultat nakon 90. minuta bio je 3:1 u korist Galate. Već u uvodnih deset minuta videli smo da će ova utakmica izrasti u pravu fudbalsku predstavu sa puno šansi, golova, ali i tenzija koje donosi svaki derbi u šampionatu Turske. Minut kasnije došlo je do prve dobre prilike koju je Rajan Babel iskoristio i rutinski savladao golmana Destanoglua za vodjstvo domaćina od 1:0. Od tog trenutka kreće bolja igra gostiju, krenuli su znatno konkretnije i ofanzivije, jer su znali da se u slučaju poraza na ovom meču njihovo pitanje prvaka stavlja pod veliki znak pitanja. Trud se isplatio u 42. minutu. Nakon kornera sa leve strane Hačinson je pobegao svom čuvaru, koji ga je nagazio, a na asistenciju VAR – a sudija Čakir dosudio je jedanaesterac u korist Bešiktaša. Lopti je prišao jedan od najboljih igrača crno belih ove sezone Gezal i rutinski savladao golmama Musleru. Rezultat na semaforu bio je 1:1. Ono što je Hačinson doneo svojoj ekipi, vratio je domaćinu samo par minuta kasnije, oborio je Falkaa u svom šesnaestercu i to je bio kazneni udarac za domaćina. Popularni El Tigre stavio je loptu na belu tačku, uputio snažan udarac i doneo novu prednost Galati. Na odmor se otišlo sa prednošću domaćina.

Od početka drugog poluvremena, igrači Bešiktaša jurili su svoje šanse, napadali, trudili se, ali bez uspeha. Trenutno prva ekipa na tabeli nije stvorila ni jednu pravu šansu kojom bi ugrozila gol Muslere i za to ih je stigla kazna u 77. minutu kada je Arda Turan na asistenciju Kilinka pogodio i postavio konačan rezultat ove utakmice. Dva kola pre kraja šampionata Bešiktaš je i dalje prvi sa 81 bodom, dok je Galatasaraj treći i ima 3 boda manje.
Isto tako zanimljivo bilo je i na meču prvog pratioca trenutno vodeće ekipe na tabeli. Posle mnogo muke i preokreta fudbaleri Fenera slavili su na gostovanju Ankaragučuu rezultatom 2:1 i tako kraj šampionata učinili znatno zanimljivijim.
Strelac za domaće bio je Potuk u 3. minutu dok su za goste pogadjali Tufan u 42. minutu i Valensija u dubokoj nadoknadi vremema.

Sledeće kolo turske Super lige igra se u utorak.