Lester slavio na Old Trafordu, nazire se Liga šampiona

Put kojim se ređe ide.

Mnogi su posumnjali u ekipu Brendana Rodžersa nakon što je za vikend Njukasl razbio Lester u gostima. Da se Lisice ne predaju pokazao je večerašnji meč u kome je savladan Junajted na Old Trafordu.

Prštalo je na sve strane na otvaranju utakmice, oba tima su svoje prve ozbiljnije napade pretvorila u pogotke. Najpre je u 10. minutu Tomas na sjajan način ispratio lepu akciju svojih saigrača i iz drugog plana na lukav način matirao De Heu nakon centaršuta Tilemansa.

Pet minuta kasnije Grinvud se sjajno snašao u šesnaestercu Lisica, protutnjao kroz odbranu gostiju i doneo izjednačenje. To je ujedno bio jedini udarac Junajteda u okvir gola večeras.

Bilo je očigledno da je Lester mnogo motivisaniji od kombinovanog tima domaćina, De Hea je u dva navrata uspeo da spreči novo vođstvo gostiju nakon pokušaja Tilemansa i Ihenača, ali je bio nemoćan u 66. minutu kada je Sojundžu centaršut Olbrajtona pretvorio u gol za pobedu.

Ovim porazom gradskog rivala Siti je i matematički obezbedio novu titulu šampiona, dok je Lester načinio ozbiljan korak ka plasmanu u najelitnije evropsko fudbalsko takmičenje.

U još jednoj utakmici današnjeg programa, u duelu timova iz donjeg dela tabele Sautempton je nakon preokreta savladao na domaćem terenu Kristal Palas. Gosti su poveli golom Bentekea u 2. minutu, da bi u 19-om Ings poravnao rezultat. U 48. minutu Adams dovodi domaće u vođstvo da bi konačnih 3:1 postavio Ings svojim drugim pogotkom, igrao se 75. minut.