Petica Napolija za napad na vrh tabele

Napolitanci ubedljivi na otvaranju 36. kola.

Gatuzov tim nametnuo je inicijativu od samog starta utakmice, napadali su domaći u talasima što je urodilo plodom nakon što su u u roku od nekoliko minuta iz tri šanse postigli dva gola, precizni su bili Zjelinski u 28. i Ruiz u 31. minutu.

U finišu prvog poluvremena gosti su uspeli da se oslobode pritiska što je rezultiralo golom Okake u 41. minutu.

Bio je to samo trenutak predaha, Napoli ponovo preuzima inicijativu, Lozano propušta jednu priliku da bi u 57. minutu bio precizniji nakon velike greške Musoa.

U 66. minutu Di Lorenco povećava na 4:1, a konačan rezultat postavlja Insinje u nadoknadi vremena.

Bez obzira na sutrašnje rezultate Napolitanci ostaju na poziciji koja vodi u Ligu šampiona. Do kraja prvenstva Gatuzova ekipa gostuje u Firenci i dočekuje Veronu.