Arkus liga: Partizan silan u derbiju kola, Vojvodina i Metaloplastika bez milosti

Odigrano je 11. kolo plej-ofa.

Sjajan rukomet viđen je u prvom poluvremenu derbija kola. Gledali smo utakmicu punu ritma i kvalitetne napadačke igre, izjednačenu sve do samog finiša prvog poluvremena kada Lasica i Petrić donose Partizanu tri gola prednosti. 15. minuta igre u nastavku bilo je dovoljno crno-belima da slome otpor gostiju iz Niša. Trnavac je bio maestralan na golu, igra Maksićeve ekipe puna energije i raznovrsnosti u napadu pa je izvojevana osma pobeda. Po pet pogodaka u pobedničkoj ekipi postigli su Lasica i Petrić a ključna figura utakmice bio je već pomenuti Trnavac koji je sakupio 15 odbrana i uz to uspeo da postigne jedan gol. Najefikasniji u redovima Železničara bio je Spasić sa, takođe, pet pogodaka.

Vojvodina je nastavila da gazi ka odbrani šampionske titule savladavši u gostima Radnički. Već u 11. minutu rezultat je bio 1:8, domaći nisu mogli niti jednog trenutka da pariraju aktuelnom šampionu pa su Novosađani upisali 11. pobedu. Goste su predvodili Milenković i Tomić sa po šest golova dok je isto toliko kod domaćina postigao Đerić.

Ubedljiva je bila i Metaloplastika u Šapcu. Šapčani su već do poluvremena slomili goste iz Leskovca, stekli ubedljivu prednost koju su do kraja i uvećali. Najraspoloženiji u redovima domaćina bio je Brajović koji je postigao 11 golova, osam je dodao Vorkapić. Sedam pogodaka postigao je u redovima Dubočice Atanasković a na golu se sa 10 odbrana istakao Gašić.

Najzanimljivija utakmica viđena je u Kostolcu gde je Rudar bio za nijansu spretniji u samoj završnici od Dinama. U redovima domaćih istakli su se Panić sa osam golova i Vuković sa 13 odbrana, najefikasniji u timu iz Pančeva bio je Kostadinović, strelac 10 pogodaka.

Na tabeli vodi Vojvodina, Novosađani imaju maksimalan učinak, 22 boda, pet više od drugoplasiranog Partizana i šest od trećeplasirane Metaloplastike.

Partizan – Železničar 30:23 (15:12)

Radnički – Vojvodina 23:37 (10:18)

Metaloplastika – Dubočica 37:25 (21:13)

Rudar – Dinamo 30:29 (13:14)