Arteta nadmudrio Tuhela!

U 36. kolu Premijer lige Arsenal je u gostima savladao Čelsi rezultatom 1:0.

Na početku utakmice Haverc je propustio šansu za svoju ekipu kada je izašao 1 na 1 sa golman, ali loptu šalje preko gola. Da bi u 16. minutu Obamejang asistirao Smitu Rou i tako ovaj postiže gol za 1:0 nakon velike greške Žoržinja. Nakon tog gola Maunt je propustio šansu da izjednači rezultat, tada je dobro interevnisao Leno. Tako se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Čelsiju je opravdano poništen gol, pošto se u ofsajdu našao Pulišić. Isti igrač je u 86. minutu imao solidnu šansu, ali je loše zahvatio loptu. I onda u 90. minutu igrači Čelsija dva puta pogađaju prečku u par sekundi i na kraju gube ovu utakmicu.

Čelsi se trenutno nalazi na 4. mestu sa 64 boda, dok je Arsenal sada na 8. mestu sa 55 bodova.