Fudbaleri Sportinga novi su šampioni Portugala!

Izabranici Rubena Amorima sinoćnom pobedom nad Boavistom od 1:0 dva kola pre kraja šampionata obezbedili su svoju 23. titulu u istoriji.

Od samog starta domaći su odlučno ušli u meč, sa namerom da što pre dodju do prednosti, kasnije do pobede i da baš te večeri pitanje novog šampiona bude rešeno. Napadi su se redjali i rezultirali u 36. minutu kada je Paulinjo na asistenciju Santosa postigao prvi i ispostaviće se jedini pogodak na ovoj utakmici. I pored minimalnog trijumfa pitanje pobednika ove utakmice nije se dovodilo u pitanje ni u jednom trenutku, zeleno beli su napadali postigli pogodak i zasluženo slavili. Ovo je fudbalerima Sportinga prva titula još od 2002. godine.

Osim ovog susreta na programu smo imali još tri meča, a zabeleženi su sledeći rezultati:

Santa Klara – Rio Ave 1:0
Tondela – Belenenseš 1:3
Nacional – Benfika 1:3

Fudbaleri Benfike nakon preokreta savladali su ekipu Nacionala rezultatom 1:3. Iako su domaći vodili na poluvremenu, izabranici Horhea Žesusa konsolidovali su se u nastavku i reklo bi se lagano stigli do pobede u ovom susretu. Najbolji pojedinac utakmice bio je devetnaestogodišnji napadač Benfike Goncalo Ramos koji je postigao dva pogodka. Pored njega u listu strelaca upisao se i Pedrao ( u dva navrata ) prvi put u 8. minutu na stranu svoje ekipe i drugi put kada je nakon loše intervencije loptu smestio u svoju mrežu.

33. kolo portugalske Premijer lige očekujemo već za dva dana kada na programu imaju dva meča.