Jokić delio nestvarne asistencije i brojao do 30

Košarkaši Denvera su na gostovanju Hornetsima slavili rezultatom 112:117 i tako obezbedili prednost domaćeg terena u plej-ofu.

Srpski centar Nikola Jokić je ponovo bio sjajan, dirigovao je napadom Nagetsa i za 30 minuta povedenih na parketu ostvario učinak od 30 poena(7/14 za 2, 0/2 za 3, 16/17 sa linije penala), 11 skokova i 6 asistencija, od kojih dve za TV špice. Prvo bez gledanja za trojku Ostina Riversa, a onda i preko celog terena za lagano zakucavanje Arona Gordona.

Šarlot je na dva minuta do kraja bio na zaostatku od samo jednog poena, ali je trojkom Fakunda Kampaca Denver uspeo da izdrži i stigne do trijumfa.

Važnu ulogu u drugom uzastopnom trijumfu Denvera u Šarlotu imao je i Majkl Porter sa 30 poena uz šest skokova. Najbolji u timu iz Severne Karoline bio je Devonte Grejem sa 31 ubačenim poenom(19 u poslednjoj deonici), dok je Teri Rozir postigao 21.