Primera: Goleada u Valensiji, madridski klubovi na potezu

Levante i Barselona remizirali u sjajnoj utakmici.

Prvo poluvreme u potpunosti je pripalo gostujućoj ekipi. Na terenu je postojao samo jedan tim, ređale su se prilike a golovi Mesija u 25. i Pedrija u 34. minutu najavili su laganu pobedu.

Zašto je fudbal najpopularnija sporedna stvar na svetu pokazao je nastavak utakmice. Usledio je blickrig Levantea, najpre je nakon sjajne asistencije Miramona Melero u 57. minutu smanjio zaostatak da bi dva minuta kasnije Morales doneo izjednačenje.

Brzo su se gosti oporavili od šoka, te je u 64. minutu Dembele ponovo doveo Kumanov tim u vođstvo.

Usledio je hladan tuš u 83. minutu, ponovo je ispala odbrana gostiju, Leon ne prašta i postavlja konačan rezultat.

Ovaj remi Barselone mogao bi da znači da titula definitivno pripada nekom od madridskih klubova ukoliko pobede u svojim utakmicama ovog kola i naprave iskorak pred poslednja dva.

U preostale dve utakmice danas Osasuna je savladala Kadiz dok je u duelu davljenika Alaves osvojio bitne bodove.

Španija, 36. kolo

Utorak:

Osasuna – Kadiz 3:2 (Budimir 38, 75, Tores 86pen – Šaponjić 49pen, Perea 90+1)

Elče – Alaves 0:2 (Žoselu 40, Rioha 54)

Levante – Barselona 3:3 (Melero 57, Morales 59, Leon 83 – Mesi 25, Pedri 34, Dembele 64)