Goleada u finalu Kupa!

Izvor: spox.com

U finalu Kupa Nemačke sastali su se Lajpcig i Borusija Dortmund. Ove dve ekipe su nas navikle na puno golova kada igraju međusobno pa su i ovoga puta opravdali očekivanja.

Borusija je otvorila meč na neverovatan način i stigla do prednosti već u 5. minutu preko fenomenalnog Sanča. Nije mnogo trebalo Halandu da se upiše u strelce na večerašnjem meču što je učinio u 28. minutu i tako duplirao prednost svog tima. Borusija je nastavila agresivno i nakon drugog gola i na pauzu je otišla sa tri gola prednosti! Treći gol na utakmici postigao je neverovatni Sančo u nadoknadi prvog poluvremena. Početak drugog poluvremena je bio “tih” da bi ekipa Lajpciga u 71. minutu preko Danija Olma smanjila prednost Borusije na 1:3 i tako ostala u borbi za trofej. Na samom kraju utakmice u 87. minutu svoj drugi gol na meču postigao je Erling Haland itako postavio konačan rezultat.

Ovo je treća pobeda Borusije Dortmund nad Lajpcigom ove godine a ova im donela trofej Kupa!

Najbolji u pobedi svog tima (1:4) bio je Sančo koji je postigao dva gola i upisao jednu asistenciju.