Liverpul nakon preokreta do pobede i nastavka trke za Ligu šampiona; Bez golova u Birmingemu!

Spektakl na Teatru snova! Najveći engleski derbi je opravdao očekivanja svih ljubitelja fudbala.

U zaostalom 34. kolu Premijer lige, Liverpul je nakon preokreta savladao ljutog rivala iz Mančestera rezultatom 2:4. Domaći tim je imao inicijativu na samom početku utakmice koja je rezultirala auto golom Filipsa nakon udarca Bruna Fernandeša u 10. minutu. Nakon gola, Liverpul je pokušao da stabilizuje svoju igru i pritiskom dođe do šanse za gol preko Žote i Salaha. U 27. minutu Erik Bejli je na ivici šesnaesterca neoprezno sapleo Filipsa i sudija je pokazao na belu tačku, međutim, nakon konsultacija u VAR sobi, sudija je promenio svoju odluku i dodelio loptu Junajtedu. U 34. minutu Liverpul dolazi do izjednačenja. Nakon šuta Filipsa iz okreta, lopta je stigla do Dioga Žote koji petom smešta loptu u mrežu. U poslednjim trenucima prvog poluvremena, Roberto Firminjo prelepim udarcem glavom nakon centaršuta Arnolda postiže gol za 1:2 i potpuni preokret pred odlazak na odmor.

Na samom startu drugog poluvremena, u 46. minutu, Roberto Firminjo postiže svoj novi pogodak. Nakon oduzete lopte ispred šesnaesterca Mančestera, Arnold je uputio snažan udarac na gol De Hee koji nije uspeo da prihvati loptu na koju je pravovremeno naleteo Firminjo i plasirao je u gol. Nakon tog gola, Liverpul je prešao u potpunu dominaciju. U 58. minutu, Diogo Žota je imao priliku da reši meč kada je sa samo nekoliko metara pogodio stativu. Međutim, u 68. minutu, Crveni đavoli se vraćaju u život. Kavani je sjajnim dodavanjem uposlio Rašforda koji postiže pogodak. Do izjednačenja su domaći mogli samo minut kasnije kada je Filips maltene sa gol linije izbacio loptu nakon udarca Grinvuda. Do samog kraja meča gledali smo prilike i borbu na obe strane, a za konačnih 2:4 i pobedu Liverpula se postarao Mohamed Salah u 90. minutu svojim 21. golom ove sezone.

Nakon ove utakmice, Liverpul je na 4 boda zaostatka i sa utakmicom manje od Čelsija i mesta koje vodi u Ligu Šampiona. Očekuje nas veoma zanimljiv finiš prvenstva.

Na Vila Parku, u zaostalom meču 19. kola izmedju Aston Vile i Evertona, videli smo utakmicu bez golova.

U prvom poluvremenu, videli smo po jednu ozbiljnu priliku na obe strane. U 15. minutu, Kalvert-Luin je uputio udarac glavom po sredini gola, ali je Martinez bez problema ostao nesavladan. Tri minuta kasnije Tajron Mings je bio u prilici da matira Pikforda, međutim njegov udarac glavom završio je pored gola.

Na samom početku drugog dela, Everton je preko Kalvert-Luina zapretio jakim udarcem, ali je Pikfordova mreža ostala mirna. Pred sam kraj utakmice, Tajron Mings je dobio crveni karton nakon sudijske konsultacije sa VAR tehnologijom.

Everton nakon ove utakmice nije uspeo da se popne na mesto koje vodi u Ligu Evrope za koju im sledi borba do poslednjeg kola.